IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Witamy na Adhri PBF.
Ziemia tej krainy stanowi skarbnicę początku oraz historii.Tutejsze drzewa pamiętają urodzaj jak i gorzkie czasy. Przez długie lata panowało jedno stado, które przez zdradę i chciwość podzieliło się na dwie frakcje, Lwią Ziemię i Złą Ziemię. Mimo iż każde prowadziło osobną politykę przez zawiść narastały konflikty. >>Więcej tu<<

Share | 
 

 Mutacje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Mutacje to szereg chorób genetycznych nabytych lub wrodzonych, które również mogą zostać dziedziczone przez potomstwo. Każda odmienność ma swoje wady i zalety, użytkownicy, którzy zdecydują się na rozgrywkę taką postacią powinni mieć to na uwadze. W przypadku kalectwa (np. ślepota) trzeba się liczyć z konsekwencjami własnych decyzji podjętych na fabule.


Albinizm - Brak pigmentów w skórze, sierści i oczach. Tęczówka jest wtedy bezbarwna, przeświecają przez nią naczynia krwionośne, co nadaje oku czerwoną barwę, czasami jest w stanie wyprodukować wystarczającą ilość pigmentu, by zapewnić sobie nieprzezroczystość i zabarwić się (najczęściej na kolor bladoniebieski). Albinosi są bardzo wrażliwi na działanie promieni słonecznych, szybko reagują stanami zapalnymi skóry, łatwo występują pęcherze i zrogowacenia (Tyczy się miejsc nieosłoniętych pierzem/sierścią).
Występuje również odmiana srokata, gdzie jest tylko miejscowy zanik pigmentu na skórze/sierści/pierzu/łuskach.

Melanizm - brunatne lub czarne zabarwienie skóry lub jej wytworów wynikające ze zwiększonej zawartości ciemnego pigmentu w komórkach barwnikowych.

Amelia - Wada wrodzona polegająca na całkowitym/częściowym braku kończyny lub kończyn.

Deformacje - Wada wrodzona powstająca pod wpływem nieprawidłowego ucisku mechanicznego na organizm rosnącego płodu. Objawia się to skręceniem lub wykrzywieniem kości długich, spłaszczeniem nosa bądź klapnięciem uszu.

Rozszczep - Wada rozwojowa polegającą na nieprawidłowym niezamknięciem kanału kręgowego. Charakteryzuje się to rozdwojeniem ogona.

Karłowatość - Choroba związana ze zmniejszonym wydzielaniem lub brakiem hormonu wzrostu. Przyczynami tego mogą być niedożywienie, zaburzenia hormonalne i przedwczesne dojrzewanie.

Hiperplazja - Oznaczające powiększenie tkanki lub narządu na skutek zwiększenia liczby komórek. U zwierząt często spotykanym zjawiskiem jest przerost pazurów, kłów lub futra.

Heterochronia - Zaburzenia rozwoju, polegające na różnicach w rozmieszczeniu barwnika w obrębie różnych obszarów tęczówki jednego oka bądź różnym zabarwieniu tęczówki jednego i drugiego oka.

Bezgrzywy - Brak wykształcenia grzywy u samców lub ich szczątkowość.

Nadmiar androgenów - Rzadka mutacja albo wada rozwojowa polegająca na zbyt silnej ekspozycji na męskie hormony na etapie rozwoju embrionalnego. Objawia się to wyrośnięciem grzywy u lwic, charakterystycznym zachowaniem jak u samców (Ryczeniem, oznaczaniem terenu, zalecaniem się do innych samic). Wszystkie "męskie" samice są bezpłodne.

Ślepota – Całkowite lub znaczne zaburzenie widzenia. Może być nabyte w wyniku uszkodzenia mechanicznego lub wrodzone przez niedorozwój narządu wzroku.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ardhi.forumpolish.com
 
Mutacje
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Kompendium :: O Fabule-