Latest topics
» Lwia Grota
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Nurvureem Czw Sty 25, 2018 6:28 am

» Serce Lasu
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Nataka Sro Sty 24, 2018 9:39 pm

» Dolna część Wodospadu
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Fahyim Sro Sty 24, 2018 9:36 pm

» Górna część Lwiej skały
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Rashid Wto Sty 23, 2018 7:16 pm

» Chętnie Pogram!
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Mane Wto Sty 23, 2018 11:50 am

» Poszukiwania
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Mane Wto Sty 23, 2018 11:49 am

» Wasze Bannery
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Wymiana Pon Sty 22, 2018 3:12 pm

» Dół kanionu
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Jua Zahri Nie Sty 21, 2018 10:25 pm

» Dziedziniec
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Amon Nie Sty 21, 2018 10:16 pm

» Górna część wodospadu
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Nurvureem Nie Sty 21, 2018 10:01 pm

» Południowa cmentarzysko
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Nurvureem Nie Sty 21, 2018 9:46 pm

» Koryto rzeki
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Sekhmet Sob Sty 20, 2018 9:03 pm

» Wodospad w Oazie
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Sargon Pią Sty 19, 2018 4:23 pm

» Akkie - Jesienny Deszcz
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Seth Sro Sty 17, 2018 6:46 pm

» Nagrody za event
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Nurvureem Sro Sty 17, 2018 11:29 am

» Czego właśnie słuchasz?
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Seth Wto Sty 16, 2018 10:59 pm

» Legowisko Setha i Shayi
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Koda Wto Sty 16, 2018 7:40 pm

» Ruchome Piaski
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Jasiri Wto Sty 16, 2018 12:03 am

» Skargi i Zażalenia
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Nurvureem Nie Sty 14, 2018 7:42 pm

» Oaza
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze Emptyby Nurvureem Nie Sty 14, 2018 7:33 pm


Share
 

 Arjana ~ Nauki rzemieślnicze

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Nurvureem
Nurvureem
Ciepły, rześki poranek. Jeszcze trawa jest mokra od rosy. Słychać ptasie trele, szum liści na wietrze i dziwne zgrzytanie. Odgłos powielał się równomiernie w odstępie czasowym. Dobiegał z pobliskich zarośli. Lecz aby się dowiedzieć co to takiego trzeba by przeniknąć przez ten gąszcz.
Powrót do góry Go down
Mroczna Dama
Arjana
Arjana
Przemierzałam ten gąszcz spokojnie. Byłam zaciekawiona i ruszyłam w ów stronę. Miałam uszy postawione aby w razie czego usłyszeć co tam jest nim to zobaczę. Powoli stawiałam kroki ale pewnie. Moja ciekawość kazała mi sprawdzić te odgłosy, niczym jak małe lwiątko.
Powrót do góry Go down
Nurvureem
Nurvureem
Za gąszczem na niewielkiej polanie był ułożony stosik gałęzi i suchych liści. Obok kucał lew dzierżąc w pysku kawałek kamienia. Pocierał nim o drugi kamień aż strzelały niewielkie iskry, które padały na podpałkę. Wysuszone liście zaczęły dymić by po chwili wytworzył się niewielki płomień. Gdy skończył dotarło do niego, że nie jest sam. Miał skąpą grzywę choć na młodzieńca nie wyglądał, był ciemnobrązowy a jego złote ślepia lustrowały lwicę. Wyprostował się i usiadł. Nie zadał pytań poczekał aż gość się pierwszy odezwie.
Ogień zaczął wesoło trzaskać.
Powrót do góry Go down
Mroczna Dama
Arjana
Arjana
Podszedłem do lwa z zaciekawieniem.
-Co ty tutaj robisz?- Zapytałam nadal mając postawione uszy. To co przed chwila zrobił było ciekawe.
-Co ty zrobiłeś z tym czymś, jak?
- No może nie było to najbardziej odpowiednie słowa ale no nie poradzę. Byłam ciekawa to było takie.. takie fascynujące!
Powrót do góry Go down
Nurvureem
Nurvureem
- Podoba ci się? - Zagaił do lwicy. -Czerwony kwiat potrafi przyciągać uwagę, oczarowuje kolorem, ciepłem ale potrafi również sparzyć. Nie należy traktować go jako zabawki. - Samiec szedł w jej stronę, naruszył strefę prywatności lecz minął ją muskając zaledwie bokiem o jej ciało. Chwycił w zęby truchło antylopy, które leżało nieopodal i przyciągnął bliżej paleniska. W całej tej fascynacji nieznajoma mogła nie zauważyć tego smakowitego kąska. Samiec jednak nie zamierzał go zjeść. Położył na brzuchu antylopy łapę jakby chciał tym oznajmić by nawet nie ważyła się tego ruszać.
- Jeśli jesteś głodna poczęstuj się ale tylko wtedy gdy oddzielę skórę od mięsa. Nie chciałbym jej zniszczyć, będzie mi potrzebna.
Powrót do góry Go down
Mroczna Dama
Arjana
Arjana
-Czerwony kwiat jest taki fascynujący- Był nawet bardzo hipnotyzujący. Bardziej niż mogłoby sie wydawać. Z daleka widziałam ale nigdy, że ktos go... Okiełznał?
Otarł sie bokiem ale byłam za bardzo zafascynowała tym wszystkim.
-Ta?- Pokręciłam łbem i spojrzałam an truchło.
-A na co ci skóra?- Przecież zwierzyna jest do zjedzenia w całości.
Powrót do góry Go down
Nurvureem
Nurvureem
Lew pokręcił przecząco łbem.
- Tego nie da się okiełznać. Jedynie korzystam z jego dóbr. - Po czym zabrał się do ostrożnego skórowania zwierzęcia. Delikatnie pazurami nacinał odpowiednie miejsca by oddzielić skórę od mięsa i tłuszczu.
- Nie tylko do jedzenia. Z tego można zrobić miękkie posłanie, ozdoby a nawet i ochraniacze. Lepiej by napastnik nie rozdrapał twojego ciała tylko osłaniacz. - Tłumaczył wszystko spokojnie jak rodzic dziecku gdy zadawało pytania o otaczający je świat.
Powrót do góry Go down
Mroczna Dama
Arjana
Arjana
przytaknęłam mu i zasiadłam obok patrząc jak to wszystko robi.
-Masz rację ale jak takie rzeczy zrobić?- Zapytałam zaciekawiona. Po raz pierwszy miałam do czynienia z tym. Nie widziałam jak ktoś cos takiego robi.
-Skąd umiesz takie rzeczy robić?- Spojrzałam na niego z zaciekawieniem. Tak chciałam też sie tego nauczyć.
Powrót do góry Go down
Nurvureem
Nurvureem
- To nie jest skomplikowane gdy wiesz co czynić. Wystarczy tylko nabrać wprawy. - Skórowanie szło mu gładko, jakby nic innego nie robił tylko to. Niemalże opanowane do perfekcji. Podzielił również mięso na równe porcje i podsunął łapą część antylopy, lwicy. Widział, że brązowa jest zainteresowana i ma wiele pytań. Nie zaszkodzi ten czas mile spędzić przy dobrym posiłku. Skórę rozwiesił blisko paleniska na wbitych patykach by osuszyć ją.
- Jak cię zwą? - Ciężko było rozmawiać gdy nie wiedziało się nic o drugiej osobie. - Ja jestem Sandro, moje pokolenie od zawsze przekazywało sobie wiedzę odnośnie rzemieślnictwa. Jestem jedynym i ostatnim żyjącym z linii rodu, nie mogę mieć własnego potomstwa przez pewien incydent. Pogodziłem się z tym, że tradycja zostanie przerwana. - Wysilił się na obojętny ton gdy o tym prawił, choć ewidentnie ciążyło mu to od długiego czasu na sercu. Nie wiedzieć czemu opowiedział o tym wszystkim tobie.
Powrót do góry Go down
Mroczna Dama
Arjana
Arjana
Z uwaga oglądałam jak ten skóruje. Następnie wiesza skórę. Nim poczęstowałam się obeszłam spokojnie wisząca skórę.
-Dziękuję, Arjana- Przedstawiałam sie i położyłam aby sobie przekąsić.
-Po co to wieszasz?- Zapytałam lekko przechylając głowę w bok. Wysłuchałam go i było to dość interesujące.
-To bardo smutne i przykre- Przytaknęłam patrząc sie na samca- A może nauczyłbyś mnie?- może dość szybkie pytanie i dość bezpośrednie.
Powrót do góry Go down
Nurvureem
Nurvureem
Skończył swoją smutną opowieść o nędznym żywocie jaki prowadził. Miał się już zabrać za posiłek gdy Arjana wystrzeliła pytaniami niczym torpeda. Otwarta szczęka zawisła parę centymetrów nad świeżym mięsem. Obiad musi poczekać.
- Suszę by wyschło, mokre będzie się psuć i do niczego się nie nada. Cały wysiłek poszedłby na marne. - Kolejne pytanie zaskoczyło go, patrzył na lwicę z wymalowanym zdziwieniem na pysku. Umilkł rozważając tą sprawę. Przydałby mu się ktoś do towarzystwa, dodatkowo niewielki pomocnik, którego szkoliłby pod czujnym okiem. Cała wiedza, którą posiadał nie poszłaby na zatracenie. I choć nie jest z jego krwi, to jakaś część jego rodzinnej tradycji zostałaby wykonana.
- Mógłbym - Odpowiedział po głębszej zadumie wciąż przyglądając się Arjanie badawczo. - Dlaczego chcesz? - Miał obawę, że będzie to chwilowa zachcianka samicy. Rzemiosłem głównie zajmowali się samce.
Powrót do góry Go down
Mroczna Dama
Arjana
Arjana
-rozumiem- Powiedziała zaciekawiona i tak dalej tym wszystkim. U niej nikt czymś takim się nie zajmował i tym bardziej to ja ciekawiło. Może coś takiego kiedyś słyszała ale to tylko głosy.
pytanie czemu chce ja lekko wybiło ale ta nie chciała dać tego po sobie poznać.
-Uważam to za dość ciekawe no i do tego wiedza, którą nosisz nie zostanie zapomniana- Rzekła po chwili milczenia.
Powrót do góry Go down
Nurvureem
Nurvureem
Sandro nie wiedział co ma myśleć, czy lwica naprawdę zapała ogromną ciekawością, która nie wygaśnie. Czy miała szlachetne serce, że również nie chciała by wiedza ta przepadła, a może to takie zagranie by łatwiej go nakłonić do tego? Potrzebował czasu. Czas wszystko pokaże.
- Zaczniemy od jutra. - Powiedział i dokończył swój posiłek a potem rozdzielając kostki, odłożył je na bok i zasnął zmęczony.
Ogień tlił się w ognisku jeszcze przez jakiś czas dając przyjemne ciepło i oświetlając noc pomarańczowym światłem. Z racji tego, że nic do niego nie dorzucano powoli wygasał. Rankiem już tlił się tylko niewielki dym.
Powrót do góry Go down
Mroczna Dama
Arjana
Arjana
Czekałam na jego odpowiedź, która nie nastąpiła. W końcu jednak samiec postanowił to przemyśleć. Chociaż tyle dobrego. Spojrzałam za nim, a następnie położyłam się spać. Nie zbliżałam się do niego. Nie miałam zamiaru być nachalna lub go jakoś przytłoczyć.
Powrót do góry Go down
Nurvureem
Nurvureem
Lew zbudził się, otworzył oczy i rozejrzał się szukając wzrokiem lwicy. Zobaczył ją śpiąca nieco dalej. Uśmiechnął się delikatnie zadowolony z faktu, że nie odeszła ani nie rozmyśliła się. Podszedł do niej i łagodnie szturchnął ja łapą w bok.
- Zbudź się. Czeka cię pracowity dzień. Mam nadzieje, że dobrze wypoczęłaś?
Powrót do góry Go down
Mroczna Dama
Arjana
Arjana
Spało mi sie dobrze i zostałam w końcu zbudzona przez głos. otworzyłam powieki i ujrzałam. Przeciągnęłam się i spoglądałam na niego.
-Dobrze się wyspałam- Rzekłam i ziewnęłam- Jestem gotowa.
Powrót do góry Go down
Nurvureem
Nurvureem
Dni, tygodnie, miesiące mijały, pora sucha minęła ustępując deszczowej. Arjana pod okiem samca eunucha uczyła się rzemiosła. Każde upolowane zwierzę od zająca po antylopę kazał jej skórować. Kryjąc się przed deszczem w grocie, powoli wypełniała się ona skórami zabitych zwierząt. Wychodziło jej to coraz zręczniej. Kolejną lekcją było dzielenie tej skóry na paski. Pokazał jej jak pazurami powinna przecinać ją by sprawnie i w miarę równo to szło. Był cierpliwy gdy czegoś nie rozumiała tłumaczył jej ponownie. W końcu i to opanowała, czas było przejść do kolejnej lekcji. Tym razem bardziej manualnej. W tym celu zabrał ją nad rzekę, gdzie porą suchą nigdy jej nie było. To ciągłe deszcze zasilały to koryto, że teraz poziom wody sięgał im do brzucha w najgłębszym miejscu.
- Musisz złapać rybę.- Powiedział do lwicy i sam usiadł na brzegu czekając.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Powrót do góry Go down
 
Arjana ~ Nauki rzemieślnicze
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Kartoteka :: Retrospekcje-