IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Witamy na Adhri PBF.
Ziemia tej krainy stanowi skarbnicę początku oraz historii.Tutejsze drzewa pamiętają urodzaj jak i gorzkie czasy. Przez długie lata panowało jedno stado, które przez zdradę i chciwość podzieliło się na dwie frakcje, Lwią Ziemię i Złą Ziemię. Mimo iż każde prowadziło osobną politykę przez zawiść narastały konflikty. >>Więcej tu<<

Share | 
 

 Cykl Życia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Ważne Etapy rozwoju:

Młode: Od momentu przyjścia na świat są ślepe i zdane na swoich rodziców. Za pokarm służy im mleko matki. Z czasem wszystkie niezbędne zmysły zaczynają funkcjonować poprawniej i rosną zęby mleczne, które wypadną kiedy młode zacznie wchodzić w kolejny etap życia. Zaczynają mówić jak małe dzieci, nieskładnie, pojedynczymi słowami i nie wyraźnie. Z czasem jednak robią to z większą wprawą. Cały czas są jednak zdane na rodziców i jeszcze nie spożywają innego pokarmu niż mleko. Na koniec tego etapu zaczyna pojawiać się grzywka, a młode mogę powoli smakować mięso. Matka zaprzestaje karmienia mlekiem.

Wyrostek: Na tym etapie rozwoju wyrostek posiada już zęby stałe i je w pełni mięso. Teraz także uczą się podstaw walki i polowań aby później móc je wykorzystać w życiu. Także na tm etapie wyrostki mogą próbować swoich sił w polowaniach, jednak na niedużą zwierzynę.
Kiedy podrosną bardziej szlifują swojej umiejętności walki jak i polowań, niewiele brakuje mu do młodzieńca ale nadal jeszcze nie jest w pełni dorosłym. Nie posiada budowy dorosłego i takiego też doświadczenia w życiu. U samców pojawią się zaczątki grzywy.

Młodzieniec: Postać osiąga rozmiary dorosłej postacie, dojrzałość płciową oraz sprawność fizyczną. Samce posiadają rozwiniętą grzywę. Postacie na tym etapie są w pełni samodzielne i potrafią poradzić sobie w dziczy samodzielnie.

Dorosły: Na tym etapie postacie są w pełni siły witalnych i nie muszą obawiać się o swoje przetrwanie. Samce niejednokrotnie posiadają swoje stada lub partnerkę, z którą mają młode. Samice nie muszą obawiać się donoszenia ciąży. Dzięki doświadczeniu mogą zapewnić sobie jak i innym bezpieczny byt. Samce maja w pełni rozwiniętą grzywę.
Kiedy jednak dochodzą do etapu osobnika dojrzałego doświadczenie jest ich głównym atutem. Także ten moment jest ostatnim dzwonkiem aby mieć młode bez powikłań. Osobniki dobrze radzą sobie we walce dzięki swojej masie, sile oraz przede wszystkim doświadczeniu. Trzeba mieć jednak świadomość, że konsekwencje walk mogą być bardziej odczuwalne.

Dojrzały/Senior: Jest to ostatni etap starzenia się. Płodność spada, lwice jednak mogą mieć młode. Nie będzie to dla nich proste by zająć w ciąże, donosić ja oraz przede wszystkim urodzić i wychować młode. Także teraz można zacząć odczuwać stare rany a i stawy i kości nie są tak sprawne. Na tym etapie samodzielne polowanie nie jest skuteczne tak samo jak walki.
Jeśli jednak osobnik przeżył więcej niż jest to rozpisane, jest zdany na swoich bliskich. Samodzielnie nie będzie w stanie sobie poradzić.


Wykres Wiekowy:

0-11 miesięcy - Młode
1 rok - 1,9 lata - Wyrostek
2 lata - 3,9 lat - Młodzieniec
4 lata - 11 lat - Dorosły
12+ - Dojrzały


Postarzenie Postaci:

Starzenie się każdej postaci przebiega w czasie realnym. Oznacza to że jeden rok = 1 rokowi naszej postaci.
Skipy dla młodych można zrobić tylko raz w życiu maksymalnie do 4 miesięcy tuż po narodzeniu. Nie dotyczy on rodziców. Skip jest robiony na potrzeby by gracz mógł ominąć długi proces czekania by mógł normalnie pisać posty fabularne.

Ciąża:

Płodność u lwic zaczyna się od bycia Młodej Dorosłej (od 3 lat)
Ciąża u samic trwa do dwóch tygodni. Liczba młodych w miocie waha się od jednego do czterech.
Lwica może urodzić młode tylko raz w roku. Jesli będzie chciała miec kolejny miot musi przeczekać ten okres. Wyjątkiem jest sytuacje gdy młode zostaną uśmiercone lub straci je na wskutek zdarzeń losowych, rodzicielka w takiej sytuacji może zaciążyć ponownie po okresie 2 tygodni.


Data Narodzin:

Jak każdy zauważył pojawiło się nowe pole profilowe o nazwie "data narodzin". Obowiązkowe jest wpisanie daty urodzenia postaci. Dzień/Miesiąc/Rok
Dzięki temu Mistrz Gry będzie miał możliwość przydzielenia graczowi skromnego prezentu urodzinowego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ardhi.forumpolish.com
 
Cykl Życia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Schematy do produkcji technologii

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Kompendium :: O Fabule-